Pradžia » Naujausios » Švietimas » Vyko saugumo dienos Pranciškonų gimnazijoje
Švietimas

Vyko saugumo dienos Pranciškonų gimnazijoje

Besibaigiant mokslo metams, kad mokiniams priminti apie saugumą, apie civilinę ir priešgaisrinę saugą, apie saugų elgesį prie vandens, kaip suteikti pirmąją pagalbą skęstančiajam bei mokytis saugiai evakuotis iš pastato, gegužės 22 d. ir birželio 5 ir 9 dienomis Pranciškonų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ūkio reikalams, atsakinga už civilinę saugą gimnazijoje, Loreta Damoševičienė, organizavo 1-4 klasių (112 mokinių), 5-7 klasių (324 mokiniai) ir 1G-2G klasių (208 mokiniai) mokiniams civilinės saugos (saugumo) dienas.

Minėtomis temomis paskaityti paskaitas ir naudingų žinių suteikti buvo pakviesti įvairių specialiųjų tarnybų atstovai: Kretingos rajono savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – PAGD prie VRM) Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (toliau – Klaipėdos PGV) Civilinės saugos skyriaus vyr. specialistė Ingrida Zubienė, PAGD prie VRM Klaipėdos PGV Kretingos priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos vyr. specialistė Sandra Vasiliauskaitė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Gitana Macienė, Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės bei Kretingos priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos ugniagesių gelbėtojų ekipažas.

Gegužės 22 d. pradinių klasių mokiniai ne tik klausė paskaitėlių saugumo temomis, bet dar buvo evakuoti iš mokyklos pradinių klasių korpuso. Pradinukams ir jų mokytojoms tai buvo pirmosios evakavimo pratybos, kurių metu realiai galėjo pajusti gresiantį pavojų – gaisrą, kai įsijungia priešgaisrinė signalizacija, kaip mokytojai ir kiti atsakingi darbuotojai pasiruošę operatyviai ir saugiai evakuoti mokinius iš klasių ir kitų patalpų. Pratybų metu paaiškėjo, kaip darbuotojai moka veikti nekasdienėje situacijoje: kas ir už ką atsakingas, kur susirenkama po evakavimosi, kas suskaičiuoja evakuotuosius, kam perduodama informacija, kas turi pasitikti atvykstančias specialiąsias tarnybas, kaip išsikviečiama reikalinga pagalba, kam pranešama apie įvykį, kam skambinama pirmiausia.

Visomis numatytomis dienomis mokiniai, suskirstyti grupėmis, rinkosi į nurodytas patalpas, kuriose jų laukė atitinkamos tarnybos atstovai, kurie įvairiomis formomis – filmukais, pristatymais, parodomaisiais veiksmais – suteikė visapusiškų žinių aktualiomis saugumo temomis.

Mokiniams ypač buvo įdomu prie vandens telkinio, esančio šalia gimnazijos, kur ugniagesiai gelbėtojai bendravo su vaikais, demonstravo skęstančiųjų gelbėjimo įrangą vandenyje, plukdė gelbėjimo valtimi, aprodė gaisrinį automobilį ir jame esančias gesinimo ir gelbėjimo priemones.

Tarp vyresniųjų klasių mokinių susidomėjimo sulaukė paskaitos apie civilinę ir priešgaisrinę saugą. Buvo papasakota ir daug informacijos pateikta apie galimas grėsmes, kaip joms pasirengti, kur ir kokiuose pastatuose galima slėptis, gyventojų perspėjimą sirenomis ir kitais būdais, pademonstruotas „Išvykimo krepšys“.

Ne ką mažiau įdomu buvo išgirsti Visuomenės sveikatos biuro teikiamą informaciją, kaip suteikiama pirmoji medicininė pagalba, kaip užvarstomos žaizdos, kaip atliekami praktiniai gaivinimo veiksmai ir tai išbandyti patiems naudojant manekeną.

Svarbus buvo ir policijos pareigūnės priminimas apie saugų elgesį keliuose važinėjant dviračiais, elektriniais paspirtukais ir mopedais. Supažindino su atmintine bei Kelių eismo taisyklėmis dviračių, paspirtukų ir mopedų vairuotojams.

Šios saugumo dienos tikrai buvo naudingos ir informatyvios ne tik mokiniams, bet ir jų mokytojams. Tikimasi, kad suteiktos žinios padės apsisaugoti nuo pavojų ir išlikti saugiems.

Facebook komentarai
Dalintis:

Panašūs straipsniai

Palikite komentarą