Pradžia » Naujausios » Sportas » Pirmoji staigmena – „Kretinga“ atėmė namų pranašumą iš žalgiriečių
Sportas

Pirmoji staigmena – „Kretinga“ atėmė namų pranašumą iš žalgiriečių

Nuotr.: D. Lukšta

„7bet-NKL“ aštuntfinalio etape – pirmoji staigmena. Žemesnę vietą reguliariajame sezone užėmusi „Kretinga“ išvykoje 67:64 (19:12, 13:15, 16:14, 19:23) nugalėjo Kauno „Žalgirį-2“.

Serijoje iki dviejų pergalių kretingiškiai išsiveržė į priekį 1:0. Antrasis susitikimas bus žaidžiamas kovo 9 d. Kretingoje.

Titulą ginantys žalgiriečiai reguliariajame sezone pateko į pirmąjį pogrupį bei užėmė septintąją vietą, o „Kretinga“ liko antrajame pogrupėje ir finišavo dešimti.

Likus minutei Justo Stonkaus dvitaškis leido „Žalgiriui-2“ išlyginti rezultatą (62:62). Vėliau svečiai suklydo, o Dovydas Buika išvedė į priekį šeimininkus (64:62).

Iniciatyvos „Kretingos“ ekipoje ėmėsi veteranas Mindaugas Stašys, įvertęs dvitaškį su pražanga (65:64). Likus 6 sekundėms Buika nepataikė ir šeiminkams teko siųsti Stašį mesti baudų.

Stašys prie linijos neklydo, o pratęsimą ištraukti galėjęs Stonkaus tritaškis skriejo pro šalį.

Kretingos ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Rytis Zabita, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 8 taškai (3/8 dvit., 2/2 baudų), 10 atkovotų kamuolių ir 16 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Mantas Ruikis per 33 minutes pelnęs 18 taškų (4/8 dvit., 2/4 trit., 4/5 baudų), atkovojęs 4 kamuolius bei surinkęs 14 efektyvumo balų.

Žalgiriečiams Matas Vokietaitis per 19 minučių pelnė 11 taškų (3/7 dvit., 5/9 baudų), atkovojo 11 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 21 naudingumo balą.

Šeimininkams aikštelėje nepadėjo Dovydas Butka ir Aleksas Bieliauskas.

„Žalgiris-2“: Matas Vokietaitis (3/7 dvit., 5/9 baud., 11 atk. kam.), Justas Stonkus (2/6 trit., 4 kld.) ir Nedas Montvila po 11, Mantas Juzėnas (2/5 trit., 7 atk. kam.) ir Dovydas Buika (2/9 dvit., 6 rez. perd.) po 10.

„Kretinga“: Mantas Ruikis 18 (4/8 dvit., 2/4 trit.), Mindaugas Stašys (2/8 dvit., 5/7 baud., 5 kld.) ir Justas Žiubrys (5/6 dvit.) po 12, Edgaras Danys 9, Rytis Zabita 8 (3/8 dvit., 10 atk. kam., 3 per. kam.).