Nacionalinės jaunimo reikalų asociacijos bei Lietuvos savivaldybių asociacijos „Jaunimo parko“ iniciatyva visose Lietos savivaldybėse žaliuos po vieną iš Stelmužės ąžuolo – apie 1500 metų senumo Stelmužės (Zarasų r.) ąžuolo – seniausio ir storiausio Lietuvos bei vieno seniausių ąžuolų Europoje – gilės išaugintą ąžuoliuką. Palangoje Stelmužės ąžuolo „vaikas“ bus pasodintas prie Jaunimo užimtumo ir savanorystės centro, kai tik bus baigti šio pastato statybos darbai.
2022-uosius metus LR Seimas ir Europos Parlamentas paskelbė Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Ši proga paskatino visuomenę atkreipti dėmesį į jaunimo situaciją ir jiems aktualias problemas tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu.
Tikimasi, kad ąžuoliukai, pasodinti minint šiuos išskirtinius jaunimo metus, taps simboliu, kad jaunimui skiriamas dėmesys svarbus ne tik išskirtinėmis progomis, tačiau nuolat.
Jauno žmogaus poreikių pažinimas, atsižvelgimas į juos, įtraukimas į sprendimų priėmimo procesus lemia ir valstybės progresą. Visuomenė turėtų būti nuolat skatinama labiau atkreipti dėmesį į jaunimo politiką ir drauge spręsti jauniems žmonėms kylančias problemas, dalyvaujant įvairiose jaunimui skirtose veiklose, renginiuose, iniciatyvose.
Daugelyje savivaldybių iš Stelmužės ąžuolo gilės išauginti ąžuoliukai buvo sodinami minint Tarptautinę jaunimo dieną, tačiau kai kurios savivaldybės rinkosi jiems artimesnes datas, tuo pačiu atkreipdamos dėmesį ir į skirtingą jaunimo politikos situaciją rajonuose. Be to, ir gamtos žinovai patarė ąžuoliukus, didinant jų galimybes sėkmingai prigyti, sodinti rudenį.
Iniciatyvos „Jaunimo parkas“ metų ąžuoliukai sodinami visose Lietuvos savivaldybėse, taip siekiant sukurti Lietuvos „Jaunimo parką“, vienijantį visos Lietuvos jaunimą. Stelmužės ąžuolo palikuoniui sodinimo vietas parinko pačių savivaldybių jaunuoliai.
Palangos ąžuoliuką Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė atviros jaunimo erdvės „Be stogo“ atstovams perdavė rugpjūčio 12 d., minint Tarptautinę jaunimo dieną. Šiuo metu Stelmužės ąžuolo „vaikas“ globojamas atviroje jaunimo erdvėje „B stogo“, o į nuolatinę augimo vietą jį pasodinti ketinama kitąmet, kai bus baigti Jaunimo užimtumo ir savanorystės centro statybos darbai.
Ąžuoliukai pavaizduoti ir žemėlapyje, taigi jį nesunkiai galima surasti, o suradus vertėtų atkreipti dėmesį į šalia pasodinto medelio pastatytą atminimo lentelę su QR kodu. Ąžuoliuko lankytojas, nuskanavęs šį kodą savo išmaniuoju įrenginiu, nukreipiamas į jaunimui skirtą aktualią informaciją, kurią taip pat parengė pats jaunimas.
„Jaunimo parkui“ skirtus ąžuoliukus išaugino ir padovanojo Stelmužės bažnytinio meno muziejininkė Aldona Miškinienė. Reikia tikėtis, kad, rūpestingai prižiūrimi savivaldybių jaunuolių, maži, gležni ąžuoliukai, išaugs į didelį „Jaunimo parką“ bei simbolizuos vieningą ir vis stiprėjančią jaunimo politiką Lietuvoje. Ir, kaip sakoma, tegul „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“.
Jaunimo parką galite rasti adresu Jaunimo parkas.
Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos inf.