Pradžia » Naujausios » Sportas » Kretingos miesto vėliava kilo Šveicarijos atvirame kyokushin karate čempionate
Sportas

Kretingos miesto vėliava kilo Šveicarijos atvirame kyokushin karate čempionate

Savaitgalį Šveicarijoje Štanso mieste įvyko Šveicarijos atviras kiokušin karate čempionatas, kuriame shodaniečiai varžėsi kata (kova su šešėliu) ir kumite (kova su varžovu)  rungtyse bei iškovojo 8 prizines vietas: 1 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos medalius. Dalyvavusiųjų čempionate šalių bendroje įskaitoje Lietuvos sportininkai užėmė pirmąją vietą, aplenkdami antrąją vietą užėmusią čempionato šeimininkę Šveicarijos komandą bei trečioje vietoje likusią Čekijos komandą. Varžybose taip pat dalyvavo ir Prancūzijos, Vokietijos, Kazachstano, Rumunijos bei Ukrainos šalių sportininkai. „Shodan“ mokyklos treneriai didžiuojasi varžybose startavusiais auklėtiniais, nes buvo varžomasi pagal japoniškas taisykles: vaikams leistina įvairiapusiškesnė technika, taip pat kovoje naudojama mažiau apsaugų, todėl dalyvavimas šiose varžybose reikalavo specialaus pasirengimo.

Individualioje Kata rungtyje čempionu tapo bei aukso medalį šiose varžybose iškovojo Karolis Šlima.

Vicečempiono titulą bei sidabro medalį individualioje Kata rungtyje pelnė auklėtinis Paulius Kaunas.

Bronzos medalį individualioje Kata rungtyje iškovojo shodanietis Juozas Jonkus.

Kumite rungtyje amžiaus kategorijoje U8-9 berniukų grupėje iki 30 kilogramų sidabro  medalį bei vicečempiono titulą pelnė Vilius Danilevičius.

Kumite rungtyje amžiaus kategorijoje U12-13 berniukų grupėje iki 54 kilogramų vicečempionu tapo bei ant prizininkų pakylos lipo Domantas Narvilas.

Bronzą Kumite rungtyje laimėjo sportininkai Kamilė Kontrimaitė, Juozas Jonkus ir Paulius Kaunas.

Tarptautinės patirties įgavo: Mykolas Martinaitis, Leonas Alčauskas, Justas Jonušas, Viktorija Lubytė, Vytautas Vosylius.

„Shodan” mokyklos trenerių komanda džiaugiasi auklėtinių įgyta patirtimi, nors buvo kovota pagal sunkesnes taisykles – shodaniečiai atidavė visas jėgas ir garbingai atstovavo Lietuvą. Pakeliui į Šveicariją ir grįžtant iš po varžybų vaikai pramogavo Vokietijos atrakcionų parkuose bei kilo į Alpių viršukalnes.

Kitos svarbios artėjančios varžybos – Lietuvos jaunučių-jaunimo čempionatas, kuris vyks gegužės 11 dieną Kėdainiuose.