Pradžia » Naujausios » Sportas » Baigėsi 2023 m. Kretingos rajono krepšinio taurės varžybos
Sportas

Baigėsi 2023 m. Kretingos rajono krepšinio taurės varžybos

Šių metų Didžiosios taurės krepšinio finalo rungtynėse susitiko komandos, kurios pernai rajono pirmenybėse kovojo dėl III vietos. Tai – Skuodo „KKSC-Senamiests“ ir „Urbovita“.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai, po I kėlinio 16:14 pirmavo „Urbovita“, bet po II kėlinio jau Skuodo komanda perėmė iniciatyvą – 34:26. Po didžiosios pertraukos komandos žaidė rezultatyviau, „Urbovita“ ir toliau bandė vytis savo varžovus, bet skuodiškiai, išlaikę iniciatyvą ir išsaugoję daugiau jėgų, laimėjo 81:69 ir tapo naujaisiais Didžiosios taurės nugalėtojais. Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo Gedas Jucius (9/17 tritaškiai, 5 perimti kamuoliai), surinkęs 31 tašką, komandos kapitonas Julius Kryževičius (4/7 dvitaškiai, 7 atkovoti kamuoliai, 4 perimti kamuoliai, 16 naudingumo balų) pridėjo 13 taškų; „Urbovitos“ komandoje Audrius Mineikis (5/12 dvitaškiai, 4/4 baudos, 9 atkovoti kamuoliai, 20 naudingumo balų) surinko 20, o Aivaras Jokubaitis (4/6 dvitaškiai, 5 išprovokuotos pražangos, 17 naudingumo balų) – 14 taškų.

Mažajame finale susitiko dvi stipriai „nukraujavusios“ komandos: „Jokūbavas“ finale vertėsi tik penkiais žaidėjais, o „Vydmantai-Granduva“ irgi savo rotacijoje turėjo septynis žaidėjus. Atkaklesnė kova šiose varžybose vyko tik pirmoje rungtynių pusėje, po kurios dar pirmavo vydmantiškiai – 44:43. Po pertraukos jau „Jokūbavo“ komanda perėmė iniciatyvą ir 92:77 pelnytai nugalėjo savo varžovus. Mažajame finale labiausiai prie „Jokūbavo“ pergalės prisidėjo Eimantas Kupšys (14/20 dvitaškiai, 10 atkovotų kamuolių, 35 naudingumo balai), surinkęs 31 tašką, Juliaus Paulausko (7/13 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 4 perimti kamuoliai, 23 naudingumo balai) sąskaitoje – 24; pralaimėjusiųjų komandoje po 18 taškų surinko Mantas Aukselis (11 rezultatyvių perdavimų) ir Žilvinas Jašinskas (9/9 dvitaškiai, 9 atkovoti kamuoliai, 27 naudingumo balai).

Didžiosios taurės Paguodos taurės finale Kretingalė susigrūmė su Kretingos sporto mokyklos komanda ir, nors didžiąją rungtynių dalį pirmavo jaunieji Kretingos sporto mokyklos krepšininkai, IV kėlinį varžovai perėmė iniciatyvą ir 86:84 iškovojo pergalę. „Kretingalės“ komandą į priekį vedė Rokas Tiškus (4/6 dvitaškiai, 10 atkovotų kamuolių, 6 rezultatyvūs perdavimai, 5 perimti kamuoliai, 9 išprovokuotos pražangos, 26 naudingumo balai) ir Andrius Razma (8/16 dvitaškiai), surinkę po 19 taškų; Sporto mokyklos komandoje rezultatyviausiai žaidė Pijus Daukantas (9/19 dvitaškiai, 10 atkovotų kamuolių, 9 rezultatyvūs perdavimai, 6 išprovokuotos pražangos, 26 naudingumo balai) su 23 taškais, Gintaro Beniušio (7/11 dvitaškiai, 15 atkovotų kamuolių, 29 naudingumo balai) sąskaitoje – 18 taškų.

2. Mantas Aukselis – Vydmantai – „Granduva“
  3. Mindaugas Naudžiūnas – „Urbovita“