Pradžia » Naujausios » Sportas » Kretingos Kyokushin Karate mokyklos “Shodan” sportininkės iškovojo 2 aukso medalius Europos čempionate Bulgarijoje
Sportas

Lapkričio 4-5 dienomis Bulgarijos sostinėje Sofijoje vyko jaunučių U16, jaunių U18 ir jaunimo U20 čempionatas, kuriame varžėsi 502 kovotojai iš 22 Europos šalių. Lietuvos rinktinės sudėtyje Lietuvą atstovavo net keturios Kretingos karate kyokushin mokyklos “Shodan” auklėtinės.

Pirmoji varžybų diena prasidėjo visų amžiaus grupių kategorijomis kata rungtimis (technikos demonstravimas) ir jaunučių U16 kumite (kovų) rungtimis.

Kata rungtyje Lietuvą garbingai atstovavo shodanietės Živilė Bružaitė ir Greta Intaite, o komandinėje kata rungtyje – Kornelija Česnakaitė, Dominykas Riauba, Matas Veitas, Martin Kumpis. Pastaroji ketveriukė pirmoje kata kovoje varžėsi su Ukrainiečių komanda, o antrojoje kovoje teisėjų sprendimu užtikrintai laimėjo prieš Rumunijos katistų komandą. Savo techniškumu shodaniečiams Kornelijai, Dominykui, Martin ir Matui pavyko iškovoti Europos Kata Team čempionų titulą bei visa kata komanda buvo apdovanoti aukso medaliais.

Živilė Bružaitė kata rungtyje pirmame rate laimėjo prieš varžovę Emira Mladenova iš Bulgarijos, o antroje kovoje teisėjų sprendimu pralaimėjo prieš Ukrainos atstovę Yordana Zhdaniuk.

Greta Intaitė katų rungtyje pirmame rate varžėsi su kovotoja iš Panna Fekete iš Vengrijos. Teisėjai pergalę skyrė Vengrijos sportininkei. Tačiau kumite (kovų) rungtyje Greta užtikrintai Lietuvos rinktinei iškovojo Europos čempionato aukso medalį. Shodanietė kovose startavo jaunių grupėje svorio kategorijoje 55-60 kilogramų. Pirmoje kovoje sportininkė susikovė su priešininke Alina Ostapchuk iš Ukrainos, o antroje kovoje techniškais smūgiais įveikė varžovę Smara Talmacean iš Rumunijos. Finalinėje kovoje Greta susikovė su varžove iš Bulgarijos – Elitsa Ivanova. Teisėjams neliko nieko kito, kaip tik skirti užtikrintą pergalę lietuvei. Shodanietė visose trijose kovose pademonstravo įspūdingą kojų techniką bei tvirtą charakterį siekiant čempionės titulo šiame Europos čempionate.

Erika Petrikaitė kovų rungtyje jaunių grupėje svorio kategorijoje 60-65 kilogramų pirmoje kovoje susirungė su varžove Maria Delcheva iš Bulgarijos. Po įtemptos kovos teisėjų sprendimu pergalė buvo skirta Bulgarijos atstovei.

Nors Erikai ir Živilei nepavyko laimėti prizinių vietų, “Shodan” mokyklos vadovas bei treneris Lukas Kubilius ir treneris Aivaras Baltmiškis džiaugiasi ir didžiuojasi savo auklėtinėmis. Vien tai, kad visos čempionate dalyvavusios Kretingos karate mokyklos “Shodan” auklėtinės garbingai startavo ir įgijo dar daugiau patirties aukščiausio lygio varžybose. Nacionalinės atrankos įveikimas bei dalyvavimas Europos čempionate su stipriausiais kovotojais jau yra didelė pergalė.

Lietuvos rinktinė tapo stipriausia komanda šiame Europos čempionate – iškovojo trisdešimt prizinių vietų, iš kurių net dvi auksines vietas iškovojo Kretingos karate kyokushin mokyklos “Shodan” auklėtinės.