Įkeliama Renginiai

« Visi Renginiai

  • Šis renginys praėjo.

Tarptautinė akcija, viešas Nassim Soleimapour pjesės „BALTASIS TRIUŠIS, RAUDONASIS TRIUŠIS“skaitymas

13 kovo |18:00 - 19:30 EET

🎭 KOVO 13 d. 18 VAL. visus Kretingos scenos mylėtojus, kurie nebijo eksperimentinio teatro, kviečiame išgirsti vieną populiariausių pjesių šiuolaikinėje teatro istorijoje! 📢📢📢
❗️Be repeticijų. Be režisieriaus. Be dekoracijų.
Kiekviename spektaklyje vis kitas aktorius gauna pjesę prieš pat pasirodymą ir pirmą kartą skaito ją visiškai nesiruošęs. ❗️🎭
🎙Kretingoje pjesę skaitys Egidijaus Radžiaus teatro aktorius Antanas Jonaitis.
N-14 📢
Rašytojui Nassim’ui Soleimanpour’ui (gim. 1981) neleidžiama išvykti iš savo gimtosios šalies, nes jis, dėl savo įsitikinimų, atsisakė atlikti karinę tarnybą, kuri yra privaloma visiems Irano vyrams. Negalėdamas keliauti, dramaturgas savo izoliaciją pavertė privalumu parašydamas pjesę anglų kalba. “Baltasis triušis, Raudonasis triušis” – tai kūrinys apie šiuolaikinį Iraną ir Nassim’o kartą. gimusią per Irano ir Irako karą. Kartą išsilavinusių jaunuolių, kuri niekada nepažinojo kitokio Irano, išskyrus Islamo Respubliką.
Bet, kartu, tai pjesė apie laisvę rinktis, apie sprendimus, kuriuos priimame.
Po pasaulinės premjeros 2011 m. festivaliuose “Fringe” Edinburge bei “Summerworks” Toronte, pjesė “Baltasis triušis, Raudonasis triušis” buvo išversta į daugiau nei 30 kalbų ir daugiau nei 3000 kartų perskaityta įvairių atlikėjų – aktorių, filosofų, žurnalistų, visuomenės veikėjų.
Kiekvienų metų kovo 13 d. pjesės autorinių teisių savininkė vokiečių leidykla “Aurora nova” organizuoja tarptautinius skaitymus. Šiais metais akcijoje įvyks 75 pasirodymai 32 šalyse – nuo egzotiškų Arubos ir Zimbabvės iki Kanados, nuo Europos valstybių iki Lotynų Amerikos.
Facebook komentarai
Dalintis:

Detalės

Data:
13 kovo
Laikas:
18:00 - 19:30 EET
Renginio kategorija:

Vieta

Kretingos kultūros centras
J. Pabrėžos g. 1,
Kretinga, 97129 Lietuva
+ Google Map