Įkeliama Renginiai

« Visi Renginiai

  • Šis renginys praėjo.

Filmų ciklo „Nykstantys Klaipėdos krašto kaimai“ peržiūra

19 sausio |17:30 - 22:00 EET

Sausio 19 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Kretingos muziejaus Baltojoje salėje vyks filmų ciklo „Nykstantys Klaipėdos krašto kaimai“ peržiūrą, kurios metu bus pristatomi filmai „Prūsiškoji Kretinga“ ir „Pasikeitusi Karklė“. Filmų režisierė Dalia Kiseliūnaitė.

„Prūsiškoji Kretinga“

Filmas papasakos apie nedidelį Kretingos rajono kampelį, kuris šimtmečiais buvo „prie rubežiaus“ ir priklausė ne Žemaitijai, o Prūsijos Lietuvai. Lydimi istoriko Juliaus Kanarsko, žiūrovai lankys Egliškių ir Valėnų piliakalnius, nuo kurių prasidėjo Kretingos istorija, grožėsis upės vaizdais ir išgirs, kaip jos vardą XX a. pradžioje tarė vietos gyventojai. Be abejo, aplankys Bajorus, kuriuose tikriausiai gyveno bajoras, o vėliau stūksojo kalėjimas. Prisimins čia buvusius kaimus ir jų vardus, pasidairys aplink pastatus, menančius vokišką epochą.

„Pasikeitusi Karklė“

Filmas nukels ne tik į gausiai lankomas Karklės kaimo vietas, kur, rodos, nėra kampelio, kurio žiūrovas nėra aplankęs savo užmiesčio išvykose. Keisčiausias dalykas – kaime, kuris susikūrė ir šimtmečius gyvavo dėl žvejybos, nebematoma žvejų ir jų valčių, o žuvies skonis pajuntamas pasirūpinus ja prekybos centre. Kas ir kodėl pakeitė senąją Karklę? Gal atspėsime paklausę karkliškių palikuonės Ernos pasakojimo? Kodėl iš žemėlapių dingo vienas iš seniausiai mūsų kraštuose minimų kaimų Nemirseta? Kur Anaičiai? Su kunigu Reincholdu Moru žiūrovas pavaikščios po jo tėvų ir senelių gimtinę.

Facebook komentarai
Dalintis:

Detalės

Data:
19 sausio
Laikas:
17:30 - 22:00 EET
Renginio kategorija:

Vieta

Kretingos muziejus
Vilniaus g. 20
Kretinga, 97102 Lithuania
+ Google Map
Telefonas:
(8-445) 77323
View Vieta Website